آینده بدون قهوه
آینده بدون قهوه

آینده بدون قهوه ، یک فنجان قهوه برای شروع یک روز خوب برای میلیون ها نفر در سراسر جهان قابل بحث نیست. ما صدها سال است که قهوه را به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار می نوشیم ، و اولین باری که قهوه را به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار انتخاب کردیم مربوط به قرن 15 میباشد .

اروپایی ها در استفاده از قهوه یکی از پرطرفدار ترینها هستند . و همچنین دیگر کشورهایی که درجهان قهوه بیشتری استفاده میکنند شامل : فنلاند ، نروژ و سوئد هستند که سالانه بیش از 8 کیلوگرم برای هر نفر  گزارش شده است . طبق گفته سازمان جهانی قهوه ، سالانه  9 میلیون تن در سراسر جهان قهوه تولید می شود .

اما اگر به زودی ، روزی برسد که توانایی ما در پرورش این دانه های بسیار دوست داشتنی از بین برود چه می شود؟

آینده بدون قهوه

آینده بدون قهوه واقعیتی است که همه ما می توانیم با آن روبرو شویم زیرا تغییرات ناگهانی آب و هوایی خطر تأمین قهوه را برای همیشه مختل میکند. این افزایش تدریجی دمای هوا و تغییرات باورنکردنی و نوسانات هوا تولید را در معرض خطر قرار می دهد.  قهوه ها با دمای شدید هوا روبرو هستند که منجر به بازدهی کمتر می شود ، این امر باعث می شود کشاورزان نتوانند با تقاضای زیاد قهوه برای نوشیدنی همراه شوند .

کارشناسان معتقدند که ما فقط چند فصل تا فروپاشی کامل تولید قهوه فاصله داریم .

میلیون ها دلار می توانند درآمد خود را از دست بدهند 

ممکن است در آستانه از دست دادن کافئین صبحگاهی خود باشیم . اما برای 125 میلیون نفری که برای تامین معاش خود به قهوه وابسته هستند ، تأثیرات تغییرات آب و هوایی می تواند فاجعه بار باشد. 80 درصد قهوه فروخته شده در سراسر جهان در مزارع کوچکتر از 2 هکتار است مانند مزارع در آفریقا ، آمریکای لاتین و آسیا پرورش می یابد.

Fairtrade می گوید ، علی رغم اینکه قهوه محبوب ترین نوشیدنی روی زمین است ، تعداد کمی از کشاورزان از آنچه می فروشند ، مزد مناسبی می گیرند. بازار قهوه یک بازار بی ثبات است که سالانه شاهد نوسان قیمت ها است و تأمین درآمد پایدار را دشوار می کند. قیمت ها به شرایط آب و هوایی بستگی دارد ، واقعیت اینکه شرایط آب وهوا غیر قابل پیش بینی شده است را به یک مسئله بزرگ برای تولیدکنندگان قهوه تبدیل می کند.

مناطقی که در آفریقا برای رشد قهوه ایده آل هستند ، همیشه دارای آب و هوایی تا حدودی طوفانی هستند اما شرایط ناگهانی آب و هوایی اخیر کارها را دشوارتر کرده است. بارش باران یک مشکل بزرگ است. در بسیاری از مناطق کوهستانی که در آن قهوه پرورش داده می شود به راحتی آب پیدا نمیشود و الگوی یکنواخت  آب و هوایی قابل اطمینان برای تولیدکنندگان قهوه ضروری است. آنها برای شکوفایی به یک فصل خشک مداوم نیز احتیاج دارند ، زیرا “گیلاس” قهوه قبل از اینکه برشته شود باید خشک شود. این کار اغلب در خارج از خانه و با استفاده از گرمای خورشید انجام می شود.

در اوایل سال 2020 ، بارانهای غیر فصلی منجر به جاری شدن سیل در شرق آفریقا شد که بسیاری از دانه های قهوه در آنجا کشت می شد . زمانیکه باید دانه های قهوه خشک میشدند و کشاورزان برای نجات محصولاتشان قبل از اینکه باران باعث کپک زدن دانه های قهوه شود، دست و پا می زنند. خشکسالی در فصل های بارانی نیز در سال های اخیر بر عملکرد آن تأثیر داشته است ، زیرا آب و هوا عجیب و غریب شده اند . هیچ یک از اینها آینده خوبی برای قهوه و 25 میلیون خانواده در مناطق فقیرنشین نیست که برای گذران زندگی خود از این راه تامین معاش میکنند.

در پرو ( Peru) که محصولات در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر هستند ، کشاورزان به تدریج به کوه های بیشتر می روند. بنیاد Fairtrade قیمت مناسبی به تولیدکنندگان قهوه پیشنهاد داد و آنها را تشویق کردند . آموزش برای کمک به جوامعی که زندگیشان به کاشت قهوه متکی است و ارائه یک سیستم کمکی دموکراتیک از اهمیت حیاتی برخوردار است و اطمینان می دهد که افراد آسیب دیده می توانند منابع از دست رفته خود را بدست آورند .

گیاهان قهوه در حال نابودی هستند 

جنگل زدایی ، تغییرات آب و هوایی و شیوع سریع بیماری همه گیر COVID-19  ممکن است گیاهانی را که صبح زود رشد می کنند تحت تأثیر قرار داده باشد، یکی از اولین و قدیمی ترین گیاهان قهوه کشت شده در معرض خطر IUCN (اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت) است و در ژانویه گذشته ، دانشمندان باغ Kew Gardens در لندن نیز کشف کردند که بیش از نیمی از گونه های قهوه در معرض خطر انقراض قرار دارند.

در حال حاضر تجارت جهانی قهوه فقط به دو نوع عربیکا و روبوستا متکی است. با بدتر شدن اثرات تغییرات آب و هوایی ، گونه های قهوه می توانند پاسخی برای ایجاد گیاهانی باشند که در شرایط شدید و گرم و مرطوب زنده می مانند. برخلاف آنهایی که صدها سال است کشت می کنیم ، این گونه های تکامل یافته طبیعی از تنوع زیستی بیشتری برخوردار هستند و مقاومت بسیار بیشتری نیز دارند . اما تنها در صورتی که بتوانیم تغییرات محیطی (آب و هوا ) را که تهدید به انقراض است ، کاهش دهیم. به گفته دانشمندان Kew ، فرصت بسیار کمی برای کشاورزان است تا با شرایط ناسازگار آب و هوا بتوانند کشت مناسبی داشته باشند.

مزرعه قهوه در لامباری ، برزیل

درباره انتشار گزارش ، دکتر آرون دیویس ( Dr Aaron Davis ) ، رئیس تحقیقات قهوه در Kew توضیح داد که تولید گونه های جدید قهوه می تواند کلیدی برای مقاومت در برابر اثرات گرم شدن کره زمین باشد. همچنین ادامه داد : “در میان گونه های قهوه که تهدید به نابودی هستند، گونه هایی هستند که می توانند برای تولید قهوه های آینده مورد استفاده قرار گیرند ، از جمله آنهایی که در برابر بیماری مقاوم هستند و می توانند شرایط وخیم آب و هوایی را تحمل کنند.”

کریگ هیلتون تیلور (Craig Hilton-Taylor) ، رئیس لیست قرمز IUCN می گوید که انقراض بالقوه بسیاری از گونه های قهوه در جهان “نگرانی های جدی زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی” را ایجاد می کند. وی توضیح می دهد که “قهوه هایی که در برابر شرایط وخیم مقاوم تر هستند، مانند قهوه عربیکا ، برای اطمینان از مقاومت قهوه کشت شده در برابر تغییرات آب و هوا و سایر تهدیدات ضروری است.”

وی ادامه می دهد ، “شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد تغییرات آب و هوایی بسیاری از محصولات را تحت تأثیر قرار داده است ، نه فقط قهوه، بلکه وضعیت کل کره زمین اینطور است . وضعیت نگران کننده است.  یادآوری مهم : نیاز به حفاظت از گونه های مختلف است. “

کاشت درختان بیشتر می تواند کمک کند 

مانند بسیاری از مسائل زیست محیطی ، احترام بیشتر به درختان می تواند پاسخی بهتر برای صرفه جویی در قهوه باشد. ایجاد سایبان بر روی گیاهان قهوه ، میانگین دما را کاهش می دهد و به تغییرات آب و هوایی نیز کمک می کند. و همچنین جلوگیری میکند از فرسایش خاک در برابر خطرات ناشی از افزایش سیل و کمک به تنوع زیستی برای جلوگیری از آفات و بیماری ها می شود.

بر اساس یک مطالعه اخیر ، این روش جنگل زراعی نامیده می شود و می تواند بخش قابل توجهی از زمین مناسب برای تولید قهوه را در مناطق تپه ای جنوب شرقی برزیل غیر قابل استفاده کند. تحقیقات قبلی نشان داده است که اگر چیزی تغییر نکند ، تأثیر زیادی بر زنجیره تأمین نوشیدنی کافئین دار دارد و این مناطق تا سال 2050 کاملاً غیر قابل استفاده خواهند شد.

با این حال ، در نهایت ، این راه حل ها تنها یک ایستگاه برای هجوم تغییرات آب و هوایی هستند. تا زمانی که این مشکل جهانی حل شود ، احتمال ناپدید شدن قهوه از قفسه های سوپرمارکت تهدیدی همیشگی است. نویسندگان مقاله می گویند: “مطالعه ما نشان می دهد که تغییرات عمده در مناطق مناسب برای تولید قهوه ممکن است طی سه دهه انجام شود ، که به طور بالقوه منجر به درگیری های زمینی برای تولید قهوه و حفاظت از طبیعت می شود.”

منبع : www.euronews.com

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

دو + هشت =

بالا