تاثیر منفی قهوه قبل از صبحانه
قهوه قبل از صبحانه چه تاثیراتی بر روی متابولیسم و قند خون میگذارد

تاثیر منفی قهوه قبل از صبحانه ، با تمام احترامی  که نسبت به یک صبحانه سالم داریم ولی هیچ مراسم صبحگاهی مهمتر از اولین فنجان قهوه نیست . اما تحقیقات جدید نشان داده است که با وجود اینکه برای کارهای صبحگاهی ما نیاز به قهوه داریم اما نوشیدن قهوه قبل از خوردن صبحانه بعد از یک شب بد( خواب نامنظم) میتواند تاثیرات منفی برروی قندخون و متابولیسم بدن ما داشته باشد.

همانطور که توسط CNN گزارش شده است ، این مطالعه توسط محققان دانشگاه Bath در انگلستان انجام شده است که می خواهند نحوه تعامل بین خواب ، قند خون و قهوه در بدن را بررسی کنند.

برای این مطالعه، 29 شرکت کننده در سه آزمایشی که در شب های تعیین شده بود شرکت کردند. برای اولین بار، در آزمایش اولیه، شرکت کنندگان بدون خوردن هیچگونه نوشیدنی ، یک خواب طبیعی شبانه داشتند – تقریباً هشت ساعت – به معنای تقریبی دریافت کالری یک صبحانه معمولی بود که به عقیده محققان “سرشار از کربوهیدرات (غالباً قند) است.” برای ارزیابی دوم ، شرکت کنندگان هر ساعت خواب خود را از طریق متنی که مجبور بودند به آنها پاسخ بدهند مختل می شد که پاسخ دادن به هریک از سوالات تقریباً 5 دقیقه طول می کشید. سپس از آنها خواسته شد در پایان چرخه خواب خود یک نوشیدنی شیرین را مصرف کنند.

برای آزمایش سوم ، از شرکت کنندگان که خواب نامنظمی داشتند آزمایش دوم را گرفتند ، اما از آنها خواسته شد که به جای خوردن نوشیدن شیرین ، یک فنجان قهوه بنوشند.

پس از مقایسه نتایج  در سه شب ، محققان دریافتند که در حالی که یک خواب نامنظم بر گلوکز خون و انسولین در شرکت کنندگان تأثیر نمی گذارد ، اما نوشیدن یک فنجان قهوه قبل از خواب ، حدود 50٪ بر پاسخ ها تأثیر می گذارد. . به گفته محققان ، این امر نشان می دهد که نوشیدن قهوه قبل از مصرف صبحانه شیرین می تواند مانع توانایی بدن در پردازش قند شود.

محققان یادآوری کردندکه  اگر صبحانه شما دارای کربوهیدرات ، به ویژه قند کمتری باشد ، در صورت عدم حذف کامل ، قند خونی که در وعده غذایی بعد از قهوه مشاهده کردند ، کاهش می یابد. محققان بر اساس یافته های خود پیشنهاد کردند که افراد حداقل یک ساعت پس از مصرف قهوه، صبحانه ای که در آن کربوهیدرات دارد مصرف نکنند.

ساینس می گوید قبل از صبحانه قهوه ای وجود ندارد. اما اگر در به خاطر سپردن  این موضوع مشکل دارید، در اینجا برای کمک به شما یاداوری میکنیم :
صبحانه قبل از قهوه ، این یک روش خوب برای شروع کار است. قبل از صبحانه ، قهوه را لعنت کنید ( از قهوه چشم پوشی کنید) تا بتوانید باخیال راحت هرچیزی که مایل هستید را نوش جان کنید.

منبع : sprudge.com

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

18 − 7 =

بالا