مصرف درمانی قهوه

اگر بخواهیم روز پرنشاطی را شروع کنیم نوشیدن قهوه را پیشنهاد میکنم، دراین مقاله به مصرف درمانی قهوه میپردازیم .

مصرف درمانی قهوه با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی ، بیماری کبدی ، سرطان پستان ، سرطان پروستات ، سرطان پوست ، چاقی ، پارکینسون و موارد کمتر افسردگی و خودکشی ارتباط دارد. اگر به دنبال دارویی برای بیماری هستید ، احتمال اینکه دانشمندی در جایی قهوه را بعنوان یک درمان بالقوه مطالعه کرده باشد زیاد است.

و اکنون ، یک مطالعه جدید از موسسه سرطان Dana-Farber نشان می دهد که مصرف منظم قهوه با  طولانی تر شدن  طول عمر در افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ متاستاتیک و همچنین کاهش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است.

مصرف درمانی قهوه

همانطور که توسط Harvest Gazette گزارش شده است ، مطالعه ای که اخیراً در JAMA Oncology منتشر شده است ، نگاهی نزدیک به 1200 بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ متاستاتیک دارد و در طی 12 سال اطلاعاتی راجب بیماری سرطان را جمع آوری کرده است. برای این مطالعه ، محققان با استفاده از نسبت خطر (HR) به عنوان معیار اصلی ، بقای کلی (OS) و بقا بدون پیشرفت (PFS) در شرکت کنندگان مقایسه کردند.

برای این مطالعه ، افرادی که قهوه مصرف نکرده اند 1 HR دارند. اگر HR زیر 1 باشد نشان دهنده کاهش خطر است.

این مطالعه نشان داده است که با افزایش مصرف قهوه ، منابع انسانی برای OS و PFS کاهش می یابد ، به ترتیب از 95/0 و 93/0 ، برای کسانی که یک فنجان قهوه  در روز می نوشند ، متغیر است.به ترتیب 64 و 78/0 ، برای کسانی گزارش کرده اند که حداقل چهار فنجان قهوه در روز می نوشند.

همانند بیشتر تحقیقات علمی مفید بودن قهوه در سلامت  ، مشاهده شده  است.
و به همین ترتیب ، هنوز هیچ توصیه ای برای بیماران سرطانی روده بزرگ متاستاتیک برای استفاده از عادت قهوه به عنوان وسیله ای برای درمان وجود ندارد. نویسنده ارشد ، کیمی نگ اظهار داشت:

“مصرف قهوه به عنوان یک درمان بالقوه برای سرطان روده بزرگ مورد استفاده است، وهمچنین مطالعه ما نشان داده است  که نوشیدن قهوه نه تنها مضر نیست بلکه به طور بالقوه می تواند مفید هم باشد.”

بنابراین در حالی که علم ،قهوه را دارویی جادویی اعلام نکرده است ، آنها همچنان آنچه در این مقاله ذکر شده است را تأیید می کنند.

منبع : sprudge.com

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

9 − 2 =

بالا