معرفی کارارو (carraro)

قهوه

معرفی کارارو (carraro) بدون سخن گفتن از انگیزه و شور و اشتیاقی که باعث چنین رشد و تعالی و در این شرکت  شده  ممکن نیست، یا افرادی که چنین بنیان محکمی را بنا نهادند و افردی که هم اکنون با همان اشتیاق مشغول به کار هستند، داستانی که از سال 1927 میلادی شکل گرفت و در طول مدتی نزدیک به یک قرن و با بهره گیری از امکانات مدرن و کارخانه ای جدید همچنان در حال رشد است.

تاریخی طولانی در یک مسیر و با یک هدف: آگاهی و دانش حرفه ای، شور و اشتیاق و تمایل به بهبود مستمر.

تاریخچه :

یک قرن تاریخ بایگانی عکاسخانه ها رنگ و بوی خاصی دارند. آنها از مردمان و اهداف و شور آنها سخن می گویند، شرکت کارارو نیز دارای چنین بایگانی می باشد. زمانی که یکی از این پرتره های قدیمی را در دست می گیریم یاد می آوریم که این شرکت از کجا آغاز کرده است.

این یادآور تاریخ قهوه کارارو با گوشت و پوست ماست، چرا که آن پرتره های قدیمی هنوز هم عطر بوی قهوه ایی عالی را دارند. قهوه کارارو ستاره ای در میان هنر و فرهنگ اسپرسو ایتالیایی می درخشد.

سال 1896

کارارو (Gaetano Carraro) شروع به درست کردن قهوه سبز در اجاق مغازه کوچک خاروبار فروشی خود در schio ایتالیا نمود.

سال 1927

پسرش ماریو اولین کارگاه بسته بندی قهوه در مقیاس صنعتی را احداث نمود.

سال 1962

تغییر محل شرکت و احداث کارخانه جدید (تولید: 120 تن در سال).

دهه 70 میلادی

کارارو با بروزرسانی و نوآوری جزء اولین تولیدکنندگانی شد که خط بسته بندی قوطی وکیوم را احداث نمود (تولید: 200 تن در سال)

سال 1986

سازماندهی و آرایش سیستم جهت حضور شرکت در مقیاس گسترده شد (تولید: 270 تن در سال).

دهه 90 میلادی

قهوه کارارو تبدیل به ستاره بازار قهوه ایتالیا شد و وارد بازار سوپرمارکت و خرده فروش گردید (تولید 1400 تن در سال).

سال 1999

تاسیس و بهره برداری از کارخانه جدید با ظرفیت تولید 10.000 قهوه تن در سال در منطقه صنعتی schio ایتالیا مجهز به ماشین آلات پیشرفته و فن آوری برتر (تولید: 1800 تن در سال).

سال 2009

تقاضای فزاینده محصولات قهوه کارارو در خارج از ایتالیا و رشد چشمگیر صادرات به بیش از 45 کشور (تولید: 4500 تن در سال)

سال 2012

نصب و ارتقاء تجهیزات جدید با فن آوری روز (تولید: 12000 تن در سال)

انتخاب دانه قهوه سبز

پایه و اساس اولین مرحله تولید قهوه با کیفیت عالی می باشد. تمامی دسته های قهوه سبز خریداری شده توسط کارارو از میوه های جداشده و توسط این شرکت انتخاب شده .

هر روز صبح Master Tasters کارارو نمونه هایی که از کشورهای مبداء در روز قبل رسیده اند را آزمایش میکند و فقط دانه هایی که بهترین کیفیت را دارند وارد خط تولید می گردند.

رستینگ، قلب پروسه تولید

این مرحله ظریف و حساس است که عطر و طعم قهوه بیشتر از مراحل دیگر به آن بستگی دارد.

ماشین آلات رستینگ کارارو در پروسه ای آرام و قابل کنترل با چرخه رست فول اتوماتیک بالاترین قابلیت را جهت کاراملیزه کردن و فرم دادن عطر و طعم هر نوع قهوه را به ما می دهد.

ترکیب و بسته بندی

پس از پروسه رستینگ و مراحل پاکسازی و دسته بندی قهوه، دانه ها برای چند روزی در 32 سیلوی 70 تنی ذخیره می گردند و پس از آن بر اساس دستور و رسپی مخصوص هر ترکیب که توسط Master Tasters آماده می شود مخلوط و به خط آسیاب و بسته بندی فرستاده می شود. با کنترل دائمی و مستمر ساز دانه ها و کیفیت تولید در یک مدار بسته حداکثر عطر با حفظ طراوت و طعم و رایحه دانه ها در خط وکیوم تضمین گردیده است.

محصولات کارارو بیش از 170 نوع است که تمامی نیازهای سنتی و مدرن و بازارهای خرده فروشی و کاملا حرفه ای را شامل می گردد.

کیفیت و گواهینامه ها

ارتقاء مستمر سطح کیفی محصولات همواره هدف این شرکت بوده و خواهد بود، با آموزش کارکنان، تحقیق و پژوهش مستمر  موفق به اخذ بالاترین استانداردهای جهانی در صنعت غذایی گردیده اند.

نمایندگی های کارارو

محصولات کارارو در پنج قاره و بیشتر از 45 کشور جهان از جمله کشورهای اروپایی شرقی و غربی، خاورمیانه، روسیه، آسیایی و آمریکایی پخش و استفاده می گردد.

کارارو ایران

ارائه دهنده محصولات قهوه و تجهیزات وابسته کارارو ایتالیا در ایران با هدف توسعه و بروز رسانی فرهنگ و تجارت قهوه و با پشتوانه نیم قرن تجربه در تجارت بین الملل فعالیت می نماید، این مجموعه تامین کننده انواع قهوه، کاکائو، شکلات، محصولات حرفه ای، کافی شاپی، هتلی، خانگی و دفتری می باشد، همچنین کارارو ایران وارد کننده ماشین آلات، قهوه سازها و انواع آسیاب از کشور ایتالیا می باشد.

قهوه کارارو ایتالیا جزو ده شرکت برتر تولید کننده قهوه با ظرفیت 12000 تن در سال می باشد.

برای اطلاعات بیشتر شما را به مشاهده این سایت دعوت میکنم :

www.caffecarraro.ir

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

13 + 13 =

بالا