گرانترین قهوه های دنیا
گرانترین قهوه های دنیا

گرانترین قهوه های دنیا در سال 2020 کدامند؟ گرانترین قهوه دنیا در سال 2020 توسط فیل ها درست شدند. شرکت قهوه عاج سیاه در تایلند به فیل ها دانه های قهوه عربی میدهند و دانه های خارج شده از مدفوع فیل را برشت کاری میکنند و تبدیل میشوند به قهوه . بهترین قهوه دم آوری شده برای اینکه شما را از خواب بیدار کند اگر مدفوع فیل مورد سلیقه شما نیست نگران نباشید در این مقاله چند نمونه برند قهوه دیگر را به شما معرفی میکنیم :

  • قهوه عاج سیاه : قیمت این قهوه بیشتر از 500 دلار است .
  • قهوه Finca El Injerto : قیمت این قهوه 500 دلار است .
  • قهوه Hacienda La Esmeralda : قیمت این قهوه بیشتر از 500 دلار است .
  • قهوه Kopi Luwak : قیمت این قهوه 160 دلار است .
  • قهوه Saint Helena : قیمت این قهوه 79 دلار است .
  • قهوه کوه آبی jamaican : قیمت این قهوه بیشتر از 50 دلار است .
  • قهوه Fazenda Santa Ines : قیمت این قهوه 50 دلار است .
  • قهوه Starbucks Quadriginoctuple Frap : قیمت هر فنجان قهوه 47.30 دلار  است .
  • قهوه Los Planes  : قیمت این قهوه 40 دلار است .
  • قهوه Hawaiian Kona : قیمت این قهوه 34 دلار است .

قهوه یک نوشیدنی محبوب برای تقویت انرژی است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد . موفقیت زنجیره های قهوه مانند استارباکس داستان خاص خود را بیان می کند. Statista.com اظهار داشت که انتظار می رود بازار جهانی قهوه فوری در سال 2020 به 36.3 میلیارد دلار برسد. و احتمالاً شما یکی از دلایل این رشد هستید. در این مقاله به نحوه تبدیل قهوه به یک تجارت جهانی چند میلیارد دلاری میپردازیم .

دلایل زیادی برای محبوبیت قهوه در سراسر جهان وجود دارد ، از جمله اسطوره ها و افسانه های قهوه که ریشه این نوشیدنی را به خود اختصاص داده اند. برای شروع ، این نوشیدنی توسط اکثر ادیان پذیرفته شده است.زمانی که الکل ممنوع شده بود قهوه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت قهوه حاوی کافئین است که ذهن و حواس را تحریک می کند. رایحه ای شگفت انگیز دارد که به مغز انرژی می بخشد. کافی شاپ ها به مراکز محبوب دوست یابی ، جلسات و سایر فعالیت های اجتماعی و تجاری تبدیل شده اند. در حقیقت کافی شاپ ها مکانهایی سنتی برای تعاملات اجتماعی در مکانهایی مانند میلان ، یونان ، اتریش و خاورمیانه بوده اند. این مقاله به شما می گوید که چگونه قهوه به روش های مختلف در سراسر جهان مصرف می شود.

گرانترین قهوه های دنیا

علاوه بر این، قهوه توسط شرکت های زنجیره ای مانند استارباکس به صورت هوشمندانه به بازار عرضه شده است. مردم حاضرند مبلغ قابل توجهی را فقط برای خرید یک فنجان از این نوشیدنی ها هزینه کنند. شما میتوانید دوستداران قهوه را ببینید که در صف های طولانی بیرون از کافی شاپ های خارج از ایالات متحده ایستاده اند تا قبل از اینکه روز کاری خود را شروع کنند، نوشیدنی محبوب خود را بنوشند . جای تعجب نیست که استارباکس درآمد کل 22.39 میلیارد دلار را در سال 2017 گزارش کرده است. در این لیست گرانترین قهوه های دنیا در سال 2020 ، نوشیدنی Starbucks’s Quadriginoctuple Frap است زیرا هزینه هر فنجان 47.30 دلار است.

در این مقاله جزئیاتی در مورد سایر قهوه های گران قیمت دنیا ارائه شده است. که بالا بودن قیمت آنها به دلیل مواد اولیه خاص و کمیاب آنها است. لیست و اطلاعات مربوط به این قهوه ها را بخوانید و تعیین کنید که آیا تمایل و بودجه کافی برای آزمایش هر یک از آنها را دارید.

شماره 10 : قهوه Hawaiian Kona که قیمت آن 34 دلار/ پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

این قهوه عطر و طعم خارق العاده و بی نظیری دارد. و این برند در بین گرانترین قهوه های جهان جای پیدا کرده است. زیرا از یک نوع خاص و کمیاب دانه های قهوه درست شده است. علاوه بر این ، این قهوه بسیار کمیاب است و این بدان معناست که اکثر فروشندگان از ترکیبی از 10٪ قهوه Kona و 90٪ سایر قهوه های ارزان تر استفاده می کنند. برای لذت بردن از تجربه کامل قهوه هاوایی ، اطمینان حاصل کنید که 100٪ قهوه Kona را خریداری و مصرف می کنید.

شماره 9 : قهوه Los Planes که قیمت آن 40 دلار / پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

قهوه  Los Planes در شرکت Finca در یک مزرعه خانوادگی در السالوادور که توسط شخصی به نام Sergio Ticas Yeyes اداره و کشت می شود. این قهوه توانستن در مسابقه Cup of Excellence ( فنجان برتر) در سال 2006 جایگاه دوم و در سال 2011 مقام ششم را به دست آورد. طعم دهنده های محبوب این برند شامل شکر قهوه ای و نارنج همراه با کارامل است. گرچه قیمت آن زیاد است ، اما بسیاری از دوستداران قهوه مایل هستند این مقدار هزینه را بپردازند تا این قهوه را بنوشند و طعم این قهوه حس طراوت را به فرد میدهد .

شماره 8 : قهوه Starbucks Quadriginoctuple Frap که قیمت هر فنجان این قهوه 47.30 دلار  است :

گرانترین قهوه های دنیا

این گرانترین قهوه استارباکس است. این قهوه قیمت بسیار بالایی دارد زیرا در مقادیر محدود تولید می شود و شامل طیف وسیعی از مواد طعم دار مانند 48 موکا فراپوچینو با قطعاتی از وانیل ، بستنی کاراملی ، دو موز ، توت فرنگی ،کارامل ، پودر پروتئین ، پودر پیتزا و دانه های سویا است. قیمت این قهوه کاملاً ارزش آن را دارد زیرا مطمئناً پس از مصرف این نوشیدنی عجیب و غریب انرژی بسیار زیادی بدست می آورید .

شماره 7 : قهوه Fazenda Santa Ines که قیمت این قهوه 50 دلار / پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

نکته برجسته این قهوه عطر و طعم میوه ای و شیرین آن است. این گیاه در نزدیکی پایه کوههای Mantiquera در برزیل کشت می شود و تولید آن به بیش از صدها سال پیش برمیگردد . تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا از این قهوه ارزشمند حمایت می کنند. آنها به این نوشیدنی خوش طعم جذب می شوند زیرا مواد تشکیل دهنده آن شامل میوه های مختلف و خوشمزه است.

شماره 6 : قهوه کوه آبی Jamaican که قیمت این قهوه بیش از 50 دلار/ پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

این قهوه در کوههای آبی جامائیکا در ارتفاع حدود 5000 فوت کشت می شود. این منطقه توسط بارندگی های شدید خود شناخته شده است و بنابراین منبع آب فراوانی دارند . دانه های قهوه پس از چیدن در اینجا پردازش می شوند و به مکان های دیگر ارسال می شوند. این نوشیدنی طعم ملایم مشخصی دارد که فاقد تلخی است. این قهوه در ژاپن محبوب است که یکی از بزرگترین واردکنندگان این برند است.

شماره 5 : قهوه Saint Helena که قیمت این قهوه 79 دلار / پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

ناپلئون بناپارت (Napoleon Bonaparte) بزرگ یکی از طرفداران بزرگ این قهوه بود و آن را در جزیره سنت هلنا که نام این برند از همین جزیره گرفته شده است، کشت کرد. از آن زمان به بعد نوشیدنی همچنان شکوفا شده است. این جزیره در وسط اقیانوس اطلس و حدود 1200 مایل از ساحل غربی آفریقا واقع شده است. بنابراین ، هزینه حمل و نقل زیاد است که یکی از دلایل گران بودن قیمت آن است. با این حال ، دوستداران این برند تمایل دارند قیمت بالا را بپردازند زیرا این نوشیدنی دارای طعم کاراملی خوش عطر و طعمی با رایحه ای از مرکبات دارد .

شماره 4 : قهوه Kopi Luwak که هزینه این قهوه 160 دلار / پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

این قهوه در اندونزی تولید میشود و این قهوه ها از جانواری به نام گربه ی زباد (civets) تهیه می شود. این حیوانات گیلاس های قهوه را مصرف کرده و در حین هضم آنها را به عمل می آورند. سپس آنها دانه های قهوه را دفع میکنند و آنها جمع آوری و فرآوری میشوند. طعم و مزه بی نظیر این قهوه به دلیل آنزیم های مخفی که توسط  civets در حین هضم ترشح شده است. در نتیجه ، قهوه kopi luwak به قهوه civet نیز معروف است.

شماره 3 : قهوه Hacienda La Esmeralda که قیمت این قهوه 350 دلار / پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

این قهوه طی سالهای گذشته مقام های اول بی شماری در مسابقات قهوه جهانی کسب کرده است. در حاشیه کوه بارو در پاناما و در سایه درختان گواوا کشت می شود. این قهوه کمیاب با طعم خارق العاده و عطر و طعم غنی خود تجربه ای یکبار در طول زندگی را برای متخصصان ارائه می دهد. در حراج اخیر هر پوند 350.25 دلار معامله شد.

شماره 2 : قهوه Finca El Injerto که قیمت این قهوه 500 دلار / پوند است :

گرانترین قهوه های دنیا

قهوه Finca El Injerto بسیار گران است زیرا از دانه های کمیاب ، غنی، با کیفیت و کوچک تهیه می شود. کیفیت دانه ها توسط شستن آنها در یک کانال مجزا و دو بار شکستن آنها به وجود می آید، علیرغم نرخ پایدار 500 دلار در هر پوند، این یک نوشیدنی محبوب است که مورد علاقه، علاقه مندان به قهوه در سراسر جهان است.

شماره 1 : قهوه عاج سیاه که قیمت این قهوه بیشتر از 500 دلار/ پوند است :

 

گرانترین قهوه های دنیا

این قهوه از دانه های عربیکا که توسط شرکت قهوه عاج سیاه در تایلند تهیه می شود. شبیه قهوه civet ، توسط فیلهایی تهیه می شود که دانه های قهوه عربیکا را مصرف می کنند و آنها را هنگام هضم فرآوری می کنند. اسید معده آنها پروتئین های دانه های قهوه را تجزیه می کند و یک طعم قوی بسیار خاصی برای نوشیدنی ایجاد می کند. این قهوه نادر و گران است زیرا در هر زمان فقط مقدار کمی دانه در دسترس است. شما باید حدود 50 دلار برای یک فنجان قهوه عاج سیاه تهیه کنید که در حال حاضر گرانترین قهوه جهان است.

منبع : financesonline.com

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

سه × 5 =

بالا